środa, 14 października 2020

Trendy ogrodowe – sprawdź, co jest modne


Branża ogrodnicza również jest podatna na różne trendy. Producenci mebli i akcesoriów na taras czy balkon tym razem inspirują się barwami ziemi oraz naturalnymi tworzywami – jak m.in. drewno. Królują naturalne aranżacje i zrównoważone ogrodnictwo – poznaj aktualne trendy ogrodowe.


Modne meble na ogród

Meble z najnowszych kolekcji cenionych producentów są komfortowe, wygodne, odporne na działanie czynników zewnętrznych, ale także dobrze wykonane. Niektóre wyglądają niemal jak meble do salonu – ogród jest bowiem jego przedłużeniem i musi zachęcać do relaksu. Wśród tworzyw króluje m.in. wiklina, rattan, liście bananowca, juta, ale także drewno, kamień, metal, wełna i szkło, a także tworzywa z recyklingu. Jeśli chodzi o kolory, modne są barwy ziemi – jak szary, brązy, beże, bieli, ale także odcienie różu. 

Kwiaty do ogrodu

Popularne są kwiaty w odcieniach różu, niebieskiego i granatowego – m.in. szafirki, irysy, hortensje, łubiny, niezapominajki, chabry, różne odmiany lawendy. Modne są też rośliny ozdobne, które są odporne na susze, gdyż klimat w Polsce się zmienia – lata stają się coraz bardziej gorące. 

Odporne na suszę są na przykład lawenda, jeżówka, krwawnik, szałwia, przetacznik, , łubin, kocimiętka czy mięta oraz trawy ozdobne. Nadal królują też donice z różnymi ziołami, które zachwycają nie tylko smakiem w kuchni, ale i aromatem. 

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne to systemy pozwalające na uprawę roślin na ścianach – już od paru sezonów są one chętnie przygotowywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Takie aranżacje są idealne do niedużych przestrzeni, jak np. balkon. Można też wykonać takie systemy na płotach ogrodu.

Nieład, ale pod kontrolą 

Wyjątkowo modne są też projekty, w których priorytetem jest naturalność – ogrody mają przypominać nieco te „dzikie”, można sobie pozwolić na kontrolowany nieład. Efekt podbijają też naturalne materiały – jak kamień czy drewno.

Więcej o projektowaniu ogrodów znajdziesz na stronie: http://www.zawojscyogrody.pl/

Lena.k, f: congerdesign / pixabay


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz