środa, 4 marca 2020

Jakie korzyści dla zdrowia ma joga?
Lubisz ćwiczenia fizyczne, ale potrzebujesz też wyciszenia i relaksu? Idealnym wyborem będzie joga, której praktykowanie ma wiele zalet – medytacja jest dobra zarówno dla ciała, jak i ducha. Poniżej najważniejsze korzyści.

Co to jest joga?
Joga to jedno z zajęć, które dbają o samopoczucie – warto systematycznie ćwiczyć, gdyż wymaga ona dużych umiejętności oraz wyciszenia. Początkowe zajęcia to zwykle nauka pozycji i kontroli nad oddechem. Po kilku miesiącach zauważysz pierwsze efekty.
Joga ma swój rodowód w Indiach, ale szybko zaczęła być popularna na całym świecie. To ćwiczenia dla ciała, ale i relaks dla umysłu – dzięki nim można cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Warto też wiedzieć, że występują różne rodzaje jogi, ale wspólna jest ich podstawa – medytacja, różne pozycje (tzw. asany), ćwiczenia oddechowe oraz rozciąganie.
Główne zalety jogi
Joga świetnie działa na organizm, gdyż pozwala się rozluźnić, skutecznie walczyć ze stresem, zmniejsza różne bóle (np. pleców, głowy), obniża ciśnienie krwi i pomaga na bezsenność. Jeśli nauczysz się prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia, zauważysz też inne efekty – poprawisz metabolizm, elastyczność ciała, zyskasz witalność i energię do działania, poprawi się też praca serca, uczy też sztuki koncentracji. Ćwiczenia te przypominają też medytację, można się wyciszyć i spojrzeć na problemy z innej perspektywy.
Joga to zajęcia dla każdego – najważniejsze, aby zacząć ćwiczyć i potem wykonywać poszczególne zadania regularnie.
Zapraszamy do pierwsze zajęcia do klubu http://www.sofa-chillout.pl/
Ewelina, foto: lograstudio / pixabay

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz